„Korrekt vizsgálat, udvarias bánásmód, érthetően megfogalmazott diagnózis.”
"Egy pillanatot sem kellett várakozni. Egyenrangúként kezeli az orvos a beteget illeve a beteg gyermek felé is kellő empátiával ugyanakkor kellő határozottsággal fordul. Kellő alapossággal áttanulmányozta a korábbi leleteket, ki is kérdezett, nem várta el, hogy én foglaljam össze a gyermek kórtörténetét. Nagyon kedves, minden kérdésünkre alaposan válaszolt. Éreztük, hogy a vizit csak rólunk szól, ránk szánják az időt: ránk szabott személyes szolgáltatást kaptunk, nem futószalag ellátást. Türelemmel, alaposan vizsgálta a gyermeket, külön szimpatikus volt, hogy a gyermeket is figyelmesen és türelmesen, a részletekre is odafigyelve kikérdezte, nemcsak engem, mint szülőt. Nagyon fontos, hogy ellátott tanáccsal és fontos dolgokra felhívta a figyelmünket, tájékoztatott a betegség természetéről és arról, hogy milyen esetben kell már a megbeszélt kontroll vizsgálat előtt jelentkeznünk soron kívül. Nekem nagyon megnyugtató, hogy komolyan veszik a tüneteket és akár csak ellenőrző vizsgálatra is megértéssel várnak minket. Érezzük, hogy bátran fordulhatunk az Önök orvosához, mindenképpen megnyugtató és gondos ellátásban részesülünk."
"Egy nagyon kedves Doktor Nőhöz sikerült eljutnom, gyorsan és egyszerűen, ritka az ilyen. Egyből rávilágított a problémám egyik lehetséges forrására, aztán, ahogy egyre inkább szót értettünk egymással, még közelebb kerültünk a gondom forrásához. Igyekszem a javaslatait megfogadni, amennyire munkám és szabadidős elfoglaltságom engedi, mert hiába, hogy az ember megismer egy remekül teljesítő doktort, de senki sem szeret beteg lenni :) "
"Minden siman es pontosan ment. Az asszisztens nagyon kedves es segitokesz volt. A Doktorno a munkaido lejarta utan is ugyanolyan kedves es figyelmes volt velunk. Olyan reszletesen gongyolitette fel a lehetseges kivalto okokat mindent szamba veve, tenylegesen a betegsegre koncentralva, amelyekre a tobbi ful orr gegesz nem igen figyelt. Nagyon elegedettek vagyunk."
Az orvosok, recepciósok, asszisztens hölgyek nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Alapos magyarázatokat kaptam a kérdéseimre. Elégedett vagyok.
"Nagyon korrekt, körültekintő és szimpatikus orvos, alapos, részletes tájékoztatást adott."
Nagyon tetszett a tájékoztatás precizitása és a kedves fogadtatás. A Doktornőt mindenkit csak ajánlani tudom!
A foniátriáról kevesen tudják, hogy a beszéd és a nyelés zavaraival is foglalkozik, az azonban sokak számára ismerős, hogy a hangképzési problémákkal foniáterhez érdemes fordulni. Különösen azok számára lehet ez fontos, akiknek munkaeszközük a hangjuk, hiszen például énekesek, színészek, műsorvezetők, de akár trénerek, pedagógusok is abból élnek, hogy sokat és megfelelően használják a hangjukat. Éppen ezért dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ – Prima Medica orvosa arra hívta fel a figyelmet, hogy a rekedtség, gombócérzés, a hangszín, hangerő megváltozása olyan tünetek, amelyeket vizsgálni és sokszor kezelni is szükséges.
Hipozmiának nevezik a szaglóképesség csökkenését, amit bárki megtapasztalhatott, aki volt már náthás, allergiás. Ilyenkor ugyanis az eldugult orr miatt nem jutnak el a szagok a szagló receptorokhoz. A szaglás csökkenése mögött azonban számos más ok is állhat, a dohányzástól az orrpolipokig, egyes neurológiai betegségektől az orrmandula megnagyobbodásáig. Dr. Viszoki Mónika, a Fül-orr-gége Központ – Prima Medica fül-orr-gégésze, allergológus és klinikai immunológus árulta el, miért fontos az orvosi kivizsgálás.
Nátha esetén gyors megoldást nyújtanak a recept nélkül kapható, orrdugulásra használt orrspray-k vagy orrcseppek, amelyeken azonban nem véletlenül tüntetik fel, hogy csak 7-10 napig ajánlott használni azokat. Ha valaki gyakorlatilag megállás nélkül alkalmazza ezeket a készítményeket, nagy árat fizethet a tünetmentességért. Dr. Csóka János, a Fül-orr-gége Központ – Prima Medica főorvosa, fül-orr-gégész, fej-nyak sebész beszélt az orrspray-függőség kialakulásáról és a megoldás lehetőségeiről.