Fül-orr-gégészet kiegészítő területe. Hangképzés zavarainak kezelésére, hangképzés fejlesztésére. Az elhúzódó rekedtség esetén gégészeti, illetve foniáter szakorvosi vizsgálat szükséges.
A gége megbetegedése vagy funkcionáliszavara okozhatja. A hang szabályozhatósága csökkent: a hangszín, a hangmagasság és a hangerő kevéssé változtatható. A beszéd kellemetlen, a torokban szárazság érződik; az érintett kényszeresen krákog, és köszörüli a torkát.
Ennek a hangképzési zavarnak a gyógyítása semmilyen orvosi kezeléssel nem vihető végbe, kizárólag foniáter segítségével, a helyes hangképzés megtanulásával. Ez a kezelés azt jelenti, hogy vissza kell állítani az élettani hangképzést a levegővételtől a beszédhangok megformálásáig. A „hangterápia” nagy türelmet igényel. Maga az eljárás nem fájdalmas, tulajdonképpen a hangszallagok "gyógytornáztatása", amelyet a foniáter segítségével és minden nap otthon kell végezni. Természetesen a hangot pihentetni is kell, de mindenképpen törekedni kell a hétköznapi életben is a helyes hangképzési technikával beszélni.
A hang és hangképzés vizsgálatáról bővebben itt olvashat >
Jelentkezzen be hangképzés kezelésére
További vélemények Dr. Holpert Valériáról >>> Rendelés típusa: Gyermek-fül-orr-gégészetben kiemelt szakorvosunk Rendelési információ:Téma szakértője
Dr. Holpert Valéria
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.
Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.
A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.