További vélemények Dr. Augusztinovicz Monikáról >>>
Rendelés típusa:
Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
A SOTE-n szerzett orvosi diplomát, majd fül-orr-gégészet és allergológia immunológia szakvizsgát szerzett. Több Itthoni és külföldi kórházban is szerzett gyakorlatot.
Elengedhetetlennek tartja a szaktudása állandó bőrvítését a legfrissebb szakmai eredmények hasznosítását munkájában. Rendszeresen jelennek meg szakértői írásai különböző gyógyászati és életmód kiadványokban, lapokban. A hazai szélesebb közönség innen is ismerheti.
Idegennyelvek közül az angolt és németet beszéli. Kutatásai legfőbb középpontjában az orr-melléküreg megbetegedései és azok terápiás lehetőségei foglalnak helyet.
Az orr-melléküreg gyulladásos betegségeinek gyógyítása, fül gyulladásos megbetegedéseinek gyógyászata (nagyothallás; fülzúgás), orrüreg és gége elváltozásainak preventív és diagnosztikai vizsgálatai, allergiás felsőlégúti - immunológiai megbetegedések kivizsglása és gyógyítása.
Jelentkezhet egyik vagy mindkét fülben. Levegő kifújásánál, ásításnál is hallható a pattogó hang, mely az idő múlásával egyre zavaróbbá válik. A fülpattogás megszüntetése kapcsán, kérdéseinkre dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gégeközpont orvosa válaszolt.
További vélemények„Korrekt, alapos vizsgálat után számomra érthetően kaptam ismertetést az eredményekről és javaslatot a további kezelési lehetőségre.”
A horkolás nem csak a hálótársat zavaró jelenség, de veszélyes is lehet a horkolóra nézve. Dr. Csóka János, a Fül-orr-gége Központ – Prima Medica főorvosa, fej-nyak sebész a horkolás szempontjából kockázatos élethelyzetekre, állapotokra, betegségekre és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.
A gégetükrözés szó hallatán néhányan szorongani kezdenek, holott egy fájdalmatlan és sok esetben igen fontos vizsgálatról van szó. Legyen szó krónikus rekedtségről, gombócérzésről vagy a hang bármilyen problémájáról, a gégetükrözés hasznos információkkal szolgálhat az okokról. Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa beszélt a vizsgálat indikációiról és lehetőségeiről.
Sokan a fűtés miatti száraz levegőt okolják az orrszárazságért, holott sok más oka is lehet ennek a kellemetlen, akár kínzó érzésnek. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ allergológusa, fül-orr-gégész azokra az esetekre hívta fel a figyelmet, amelyek orvosi kivizsgálást és szükség esetén kezelést igényelnek.