Hirtelen jelentkező láz, köhögés, légszomj esetén ne a Fül-orr-gége Központba foglaljon időpontot, hanem maradjon otthonában / tartózkodási helyén és mielőbb keresse fel telefonon háziorvosát, illetve hívja a 06 80 277 455, 06 80 277 456 telefonszámot
A gyermekkorban jelentkező arcüreggyulladás nem mindig magától értetődő folyamat, ezért kezelése és kivizsgálása kiemelt figyelmet igényel. Az arcüreggyulladás tünetei gyermekkorban a következők lehetnek:
Gyermekkori arcüreggyulladás esetén is a legfontosabb, hogy az orrüregek váladékát eltávolítsuk és szabaddá váljanak a légutak. Mivel a gyermekek nem tudják mindig megfelelően kifújni az orrukat, szükséges lehet az orrváladék orrszívóval történő eltávolítása.
Az orrcseppek helyett gyermekkorban orrspray-t használata javasolt az arcüreggyulladás gyógyítása során, mert a hatóanyagokat nagyobb felületen juttatják nyálkahártyára. A gyermekkorban eredendően nagyobb a hajlam az arcüreggyulladás kialakulására, mint a felnőtteknél.
A dobhártya szakadás, vagy orvosi nevén perforált dobhártya gyakori kiváltó okait vesszük sorra dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gége Központ orvosának segítségével.
Örökletes hajlam és környezeti tényezők is szerepet játszanak az orrpolip kialakulásában. A kezdetben enyhe tünetek idővel egyre zavaróbbá válnak, hosszú távon pedig komoly szövődmények is jelentkezhetnek. Dr. Csóka János fül-orr-gégész, a Fül-orr-gége Központ főorvosa az orrpolip kezelésére figyelmeztet.