Hirtelen jelentkező láz, köhögés, légszomj esetén ne a Fül-orr-gége Központba foglaljon időpontot, hanem maradjon otthonában / tartózkodási helyén és mielőbb keresse fel telefonon háziorvosát, illetve hívja a 06 80 277 455, 06 80 277 456 telefonszámot
A hallójárat gyulladása leggyakrabban nyáron, a strandszezonban fordul elő. Ennek magyarázata, hogy kialakulásának szinte mindig a víz az oka.
Tünetek: A külső hallójárat gyulladása fáj, viszket, a fülből gennyes váladék ürül, halláscsökkenés alakul ki. A gyulladás miatt a hallójáratban a szövetek megduzzadnak, a hallójárat tovább szűkül, ami a tüneteket tovább rontja.
A hallójárat gyulladásának kezelése elsősorban a sérült, levált hámsejtek, felgyülemlett váladék eltávolításából áll (általában szívó segítségével). Ezt követi a gyulladás megszüntetése, a fertőzés leküzdése. Ez általában napokig tartó folyamat, rendszeres orvosi ellenőrzéssel.
Téma szakértői
Hallójárat-gyulladás gyanújával jelentkezzen be mihamarabb az alábbi gomb segítségével!
A torokgyulladást az esetek többségében vírusok okozzák, ilyenkor jellegzetes tünet az intenzív fájdalom, a torok vérbő, vörös színű. Ha azonban a torokfájás mellett, a mandulákon sárgás-fehéres foltokat is látunk, kisebb nyaki nyirokcsomó megnagyobbodás mellett, akkor valószínű, hogy baktérium a kórokozó, tüszős mandulagyulladással lehet dolgunk. Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy mit tegyünk ilyen esetben.
Koronavírus-fertőzést követően a tünetmentes vagy enyhe tünetekkel rendelkező egyének is gyakran számolnak be szaglászavarról, hirtelen kialakuló szaglásvesztésről. Ez a fertőzés lezajlását követően legtöbbször két hét alatt megszűnik, de hosszabb ideig, akár hetekig, az esetek egy részében tartósan is megmaradhat.