Hirtelen jelentkező láz, köhögés, légszomj esetén ne a Fül-orr-gége Központba foglaljon időpontot, hanem maradjon otthonában / tartózkodási helyén és mielőbb keresse fel telefonon háziorvosát, illetve hívja a 06 80 277 455, 06 80 277 456 telefonszámot
Apró, kontaktlencse méretű szűrő segítheti az allergiásokat a jövőben. A jelenleg kereskedelmi forgalomban még nem kapható termék, az eddigi vizsgálatok során már bizonyított.
Napjainkra az allergiások száma világszerte eléri az 500 milliót, így a tavasz kezdetével egyre többen küzdenek a pollenallergia tüneteivel. A szervezetbe jutó allergének allergiás reakciót indítanak el: amint a levegőben megjelennek az első pollenek, az arra érzékenyeknél tüsszögés, orrfolyás, szem- és orrviszketés, a szénanátha klasszikus tünetei jelentkeznek – magyarázza dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa. A kutatásban bemutatott termék a vizsgálatok során hatékonyan előzte meg, hogy a pollenek a beteg szervezetébe kerüljenek, ilyen módon pedig természetesen a tünetek is csökkentek.
A Journal of Allergy and Clinical Immunology közlése szerint az eszköz egy mini-filter, amely az orrlyukakba helyezve – a filter anyagsűrűségétől függően – különböző nagyságú részecskéket szűr ki a belélegzett levegőből. Dán kutatók további vizsgálatoknak tervezik alávetni találmányukat, az eddig elvégzett eredmények azonban bíztatóak: a filter használata nem okoz kényelmetlenséget a betegeknek, miközben hatékonyan csökkenti a tüneteket. A szűrő érdekes módon még a torokban jelentkező allergiás tüneteket is csökkentette annak ellenére, hogy használata közben a betegek leginkább szájon át lélegeztek. A torok irritációja jelentősen mérséklődött, átlagosan 75 százalékkal volt alacsonyabb a szűrőt alkalmazók körében, szemben a placebo filtert használó csoporttal, akik nem tapasztaltak különbséget.
Hallásproblémára utalhat, ha az utóbbi időben egyre hangosabban hallgatja a televíziót, többször visszakérdez egy beszélgetés során, vagy egy koncertet követően nem szűnik a fülzúgása. A felsorolt tünetek kapcsán érdemes hallásvizsgálatot végeztetni. Gazdag Gábor, a Fül-orr-gége Központ audiológiai szakasszisztense elmondta, hogy hová forduljunk ilyen esetben.
A nyelv sokat elárul a szervezetünk állapotáról. Ha megváltozik a színe és a felülete, az akár nyelvgyulladást is jelezhet. Arról, hogy mi a teendő ilyen esetben, dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa nyilatkozott.
Fülfájás és halláscsökkenés jelzi a dobhártya gyulladását. Dr. Kiss Sándor fül-orr-gégész, audiológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy milyen okok vezethetnek a betegség kialakulásához és hogyan lehet kezelni a tüneteket.
Tájékoztatjuk tisztelt pácienseinket, hogy a hatályban lévő jogszabályok szerint rendelőinkben továbbra is kötelező a maszk használata mind az ott dolgozók, mind pedig a hozzánk érkező betegek és kísérőik számára. Kérjük szíves megértésüket és az előírás betartását!