A Fül-orr-gége Központban, a magas szintű ellátás érdekében a kiváló szakemberek munkáját eddig is modern diagnosztikai eszközök segítették. A tervekről, további fejlesztésekről dr. Babai László, a központot magában foglaló Prima Medica Egészséghálózat alapítója-igazgatója beszélt a Portfolio.hu-nak.
A Prima Medica Egészséghálózat tagjainál szakmailag specializált járóbeteg-rendelések várják a pácienseket. Az általános fül-orr-gégészeti panaszok ellátása mellett kiemelten foglalkozunk a szédülés, fülzúgás, a hangképzési zavarok és a gyermekkori fül-orr-gégészeti problémák kezelésével. Minden központban szakmailag elismert, rangos orvosok, professzorok, docensek vannak, akik számára a szakmai fejlődés és kihívások mindennél fontosabbak. Igaz ez a Fül-orr-gége Központban is, e célt szolgálják folyamatos fejlesztéseink is. Központunk két komplett, videóendoszkópiával felszerelt egységünk működik, stroboszkóppal, most bővítettük komplett audiológiai rendelővel – ismertette dr. Babai László, a központot magában foglaló Prima Medica Egészséghálózat alapítója-igazgatója.
A teljes cikk itt olvasható:
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.
Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.