Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr / Doktornő!


24 éves lány vagyok. Segítségét szeretném kérni, a következő torok problémámmal kapcsolatban:

Két évvel ezelőtt, fülzúgás miatt hallásvizsgálaton voltam, és a vizsgálat részeként megnézték a torkomat is,
melyre fémből készült spatulát alkalmaztak. A vizsgálat után, félóra elteltével elkezdett kaparni a torkom, ami másnapra elmúlt.
2-3 nap elteltével száraz, égető fájdalom jelent meg a garatomban, melyet sárga színű váladék kísér, de ez a tünet már nem akart elmúlni.
Hidegre érzékeny a torkom, hideg folyadékot, hideg ételt képtelen vagyok elfogyasztani.
Természetesen, nem bűnbakot szeretnék keresni, de úgy gondolom, a diagnózis felállításában esetleg fontos tényező lehet, ha vélhetően egy für-orr-gégészeti rendelőből származik a fertőzés.

Az orvosok, a staphylococcus aureus és a haemophilus influenzae nevű baktérium jelenlétét tudták kimutatni.
Kaptam rá sumetrolimot, majd amoxicillint, de a gyógyszereknek csak a mellékhatásaik jelentkeztek. A tünetek nem csillapodtak.
Az orvosok szerint, valószínűleg egy vírus indíthatta el a folyamatot, a baktérium csak másodlagos felülfertőződés.

Később el kellett távolítani a mandulámat, mert feldagadt.

A műtét óta eltelt másfél év, de nem sikerült megszabadulni a gyulladástól.
Próbálkoztam fokhagyma evéssel, nyakmelegítéssel, infra lámpával, szaunával, Bioparox inhaláló spray-vel, ecseteltem a garatomat Betadine-nel, de egyik se segített.

A neten olvastam, hogy orrsövény ferdülés, orrpolip is okozhat ilyet, de úgy gondolom, miután elég sokszor látott fül-orr-gégész a mandula műtét környékén, így ezek már kiderültek volna.

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Ön véleménye szerint, egy ilyen hosszan elhúzódó garatgyulladásból milyen esélyeim vannak a gyógyulásra, egyáltalán létezik-e valamilyen gyógyszer, vagy gyógymód ami segíthet?


Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Alexandra
2012.09.24
Kedves Alexandra !

Elhúzódó garathurut hátterében valóban állhat orrmelléküreg gyulladás valamint refluxbetegség. Mivel folyamatosan panaszos és a mandulaműtét óta sem történt javulás,ismételt fül-orr-gégészeti vizsgálatot javasolok.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

2012.09.24

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK