Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr nő,Dr úr!
A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni,a páromnak gyerekkorában volt egy súlyos autóbalesete ( nagy sebességgel elütötték)hónapokat töltött korházban mert jó pár csontja összetört,szerencsére azóta felépült,de a baleset következményeképp az orvosok felhívták a figyelmét,hogy a balesettől a fülfolyadékába került levált csontdarab,ami valamikor ha úgy adódik elmozdul,és elkezd uszkálni a fülfolyadékában,aminek következményeképp,ilyenkor a legkisebb mozdulatra is,nagyon nagy szédülés,hányinger,akár folyamatos hányás,és rosszulét jön rá,egészen addig még ezek a csontdarabok ismét jó helyre nem uszkálnak,akkoriban (1989-ben) azt mondták,hogy ezzel együtt kell élni,mert nem igazán lehet vele orvosilag mit kezdeni,nem nagyon lehet mütéttel gyógyitani,kérdésem tehát az volna,hogy ennyi idő elteltével esetleg ön,önök tudnak-e valami segítséget nyújtani,vagy tudnak-e valakihez fordítani,aki ilyen jellegű sérülésben tud segítséget nyújtani? válaszukat elöre is nagyon szépen köszönöm ( megjegyezném én 2-éve vagyok a párommal,és mivel látom hogy ilyenkor mennyre szenved,ezért gondoltam,hogy próbálok érdeklődni,hogy ennyi év elteltével,esetlegesen lehet-e valahogy,akár mütéttel,vagy máshogy gyógyitani,ezt a sérülést)
Maradok Tisztelettel:Terék Zsolt!
2013.01.21
Tisztelt Terék Zsolt !

Az orvosi technika sokat fejlődött az elmúlt 20 évben. Amennyiben még nem történt - és párjának visszatérően jelentkeznek tünetei- , koponya CT / MRI vizsgálat indokolt. Lehetőség van a belsőfül körüli csontozat nagy felbontású CT vizsgálatára is.
A képalkotó vizsgálatok előtt fülészeti kontroll szükséges.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2013.01.21

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK