Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztlet Dr. Fülöp Györgyi!

2024 tavaszán történt velem egy kettős vírusos megfázásos, középfülgyulladás az egyik fülemben, amely hurutos lett, mivel csak 4 adag antibiotikum szedés után múlt el a gyulladás a fülemben. szakorvozhoz rendszeresen járok panaszommal. A megbetegedés 5. napjától volt fülfolyásom, ami az 50. nap múlt el. Onnantól a dobhártya is befoltozódott, és jelenleg már egészen gyógyultnak látszik. Első napokban erős szédülés és hányinger, hányás volt. Az 50. nap óta a szédülés enyhült bizonytalanságérzésre, egyensúlyzavarra. Egyik oldalra erősen húzok az egyensúlyvizsgálatoknál. Hallásvesztés is van már az első naptól fogva a beteg fülemnél. Fülzúgás, visszhang, tinnitis is van. Mikor mi. A fülemet dugultnak érzem, de semmilyen trükkel nem tudok kinyitni... (ásítás, rágózás, torna, fejtorna, stb..) Valsalva tornánál a beteg fülembe mintha kevesebb levegő menne be és nem tisztul ki azonnal. Az egészséges fülemből befúvás után ki megy a levegő, kitisztul.
Csak külsővizsgálatok voltak eddig, semmilyen endoszkópos, semmilyen képalkotó vizsgálat nem volt még.
Elmentem audológia hallásvizsgálatra is. Ott mindent megvizsgáltak a tesztekkel.
"A" Tympano volt. A sérült fülnél lapos a "csúcsgörbe jel"
Gyanakszom esetlegesen fülkűrt gyulladás miatti beszűkülésre is( ha az orrüregemben nincs ott semmi akadály).
Mivel 26 napi Augmentil-duo-t szedtem be a gyulladás kezelésére, és sok ideig gyulladt volt a dobüregben és a környékén minden(gondolom) és kezdettől fogva legalább két hónapig érzékeny volt a fültő mögötti csecsnyúlvány bőre, csontja is, sőt rámehetett a halló és egyensúlyozó idegekre is a gyulladás, vagy a váladék, ezért lehetséges, hogy ilyen lassú a gyógyulás folyamata?
Találkozott már ilyen esettel?
Egy belső fül és koponya MRI - kontrasztros vizsgálata előrébb vinne a hiba megtalálásában? Miért nem került eddig sor komolyabb vizsgálatokra az állami egészségügyben nálam?
2024.07.11
Ennyi történés után nehéz megítélni, hogy mikor miért és hogyan vizsgáltak és csináltak. Sajnos sokszor semmi hasznost nem tesz hozzá egy MR, vagy CT egy ilyen esetben! Koponya MR-re meg nem is értem miért lenne szükség. Önnek a gyulladás a középfül területén zajlott. A lényeg az, hogy már nem váladékozik a füle, beforrt a lyuk! Nyilván az érintett oldalon nem olyan jó a fülkürtje működése, ezért is tudott kialakulni épp ezen az oldalon ez a hosszas gyulladás.

Üdvözlettel: Dr. Fülöp Györgyi
2024.07.11

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK