Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Olyan problémám lenne, hogy múlthét pénteken (01.13.) egyik pillanatról a másikra elkezdett sípolni a bal fülem, ami eltartott kb. 20-30 percig majd bedugult. Ezután ha a fejemet mozgattam vagy közlekedtem szédültem és hányingerem is volt. Másnap estére a szédülés elmúlt, de azüta is be van dugulva a bal fülem és folyamatosan sistereg hol hangosabban (pl.: zuhanyzás, porszívózás stb. közben), hol halkabban. Fül-orr-gégész nem talált semmit, a hallás vizsgálaton pedig azt állapították meg, hogy 4000 Hz-től nagyfokú perc. hypacusis. 19. hetes kismama vagyok és soha hasonló problémám nem volt. Nem voltam mostanában beteg se, a vérnyomásom a nap folyamán többszöri mérésre is normális volt. A fül-orr-gégész 2x2 ampulla Nootropilos kezelést javasolt, melyet én nőgyógyászommal konzultálva a babára tekintettel elutasítottam. Érdeklődni szeretnék, hogy mi okozhatja ezt a problémát (erre sajnos konkrét választ még sehol sem kaptam)? Illetve ez a halláskárosodás végleges lehet, vagy csak időszakos? Terhesség esetén van-e egyáltalán erre a problémára valamilyen kezelési lehetőség, mely a baba egészségi állapotát garantáltan nem veszélyeztetné?

Szívélyes válaszukat előre is köszönöm!

2017.01.17
Kedves Viszlai Bettina!


Sajnos a terhessége miatt nem csak a Nootropil, hanem a steroid kezelés sem javallott.

Létezik egy SafeLaser nevű lágylézer, amit én szívesen ajánlanék, mert nem gondolom, hogy bármi káros hatása lenne a magzatára, de természetesen ezt sem vizsgálták korábban terhesség-halláscsökkenés kapcsán, mert ugye ez szinte lehetetlen. A www.safelaser.hu oldalon utána tud olvasni. Bp. XII. Maros u. 16/b Otonet, hallásvizsgáló -itt tudja megkapni a kezelést, ha úgy dönt. Ha most nem vállalja ezt, akkor a szülés után is jelentkezhet náluk, csak általában idővel már csökken a gyógyulás esélye.

A kiváltó okot illetően: ki kéne önt vizsgálni mielőbb, hogy van-e hajlama mikroembolizációra! Ennek része az alvadási paraméterek részletes kivizsgálása, nyaki erek Doppler vizsgálata, szív ultrahang, dagad-e a lába, stb.

Mindenképp igyon sok folyadékot, mozogjon. Remélem ennek alapján el tud indulni!

üdvözlettel

Fülöp Györgyi
SafeLaser
2017.01.19

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK