Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő!
Ez év januárjában elkaptam egy makacs felsőlégúti gyulladást,amitől nem tudtam szabadulni,garatról sárgás váladék jött (a lágyszájpadlás-orrmandula felől),több féle antibiotikumot is szedtem,cefzil,dalacin c-300mg,valamint Levofloxacin 500mg.Krónikus mandulagyulladást állapítottak meg,mert hegesen fixált,és az antibiotikum kúrák előtt és után folyékony genny jött nyomásra a mandulákból.Halántéktáji-fejtetői,orrnyereg bal szem gödör fájdalmaim voltak,a labor értékeim az antistreptol valamint a reuma faktor negatív volt(garatleoltás,orr endoskópia valamint arcüreg ct sem készült).Körülbelül egy hónapja megműtöttek ,helyi érzéstelenítésel,manduláim krónikusan gennyesen lettek kivéve, műtét után sem intravénásan sem máshogyan nem kaptam antibiotikumot,csak fájdalomcsillapítókat.Kb öt nap múlva haza engedtek,amikor is felső légútból is valamint alsó légútból is csúnya sárgás dolgokat köhögtem ki ami szintén vagy egy hétig eltartott,füleim is érzékenyek lettek az éles hangokra ,valamint azóta az egyik mintha dugulna időszakosan,ezzel egy időben mindkét térdem elkezdett recsegni fájni (megjegyzem előtte semmilyen ízületi fájdalmam nem volt és semmim nem recsegett).A műtéti seb szépen begyógyult,műtét óta folyamatos hőemelkedéseim vannak 37.2-37.6 lassan egy hónapja.Pár napja kiküldték postán a szövettant ami Mikroszkópos szövettani vizsgálat "Tonsillitis chronica follicularis Actinomycosis"
Kérdésem az lenne,hogy ez a sugárgomba (actinomycosis) szóródhatott e a vérembe műtét közben,valamint milyen antibiotikum-gyógyszer lenne rá hatásos,a doktornő szerint,teljesen tanácstalan vagyok az operatőr nem igazán kommunikatív,mert,hogy seb begyógyult szépen.A műtét előtt a testhőmérsékletem mindig 36.6 fok volt most pedig 37.2-37.6,fogászati gócszűrés is megtörtént negatív eredménnyel.
actinomycosis ellen milyen szereket szoktak bevetni ami hatásos lenne?
Megtisztelő válaszát előrei is köszönöm:András
2015.05.16
Tisztelt András !

Az Actinomyces baktérium penicillinre érzékeny, de mindenképpen azt javasolom, hogy a műtétet végző fül-orr-gégésszel beszélje meg a további teendőket. Amennyiben továbbra is hőemelkedése van, indokolt a kivizsgálás- garatváladék tenyésztés,rutin laborvizsgálatok, esetleg az orrmelléküregek vizsgálata.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2015.05.16

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK