Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő(úr)! Örülök, hogy végre találtam egy olyan oldalt, amin azt látom válaszolnak is a kérdésekre. Én 32 éves nő vagyok. 2 éve elváltak a szüleim és azóta folyamatosan betegeskedek. A tavaly volt egy vakbél műtétem, egy vastagbél gyulladásom. Idén már nem tudom hányadszor (6-7)gyulladt (tüszős) a mandulám. Egész nyáron nem ehettem meg egy fagyit, a szél nem fújhatott meg, mert folyton torokfájással küszködtem. Utoljára tüszős mandula augusztus végén volt, aztán okt. elején és most jelenleg újból tüszős, 39 fokos lázzal. A héten megettem egy doboz SUPRAX tablettát, és pénteken fölírtak AUGMENTIN DUO-t. Mellkas röntgenen is voltam pénteken és mindent rendben találtak (erre azért volt szükség, mert valószínű a sok köhögéstől nagyon fáj a hátam). Most tanácstalan vagyok, mert van egy 5 éves kislányom, akinek kis tesót szeretnénk és ezzel az egészségi állapottal nem merek belevágni. Mit tegyek? Mi történik ha terhes leszek és ugyanúgy begyullad a mandulám (első terhességem alatt semmilyen gyógyszert nem szedtem). Vagy először menjek el egy mandula műtétre és utána jöjjön a baba? Műtét után még mennyit kell várni. Vagy esetleg a terhesség megszüntetné a gócot? Még egy fontos információ, hogy sem gyermekkoromban sem a 2010-es évet megelőzően soha nem volt mandula gyulladásom. Mostanig arra vártunk, hogy a válást feltudjam dolgozni, most meg ez miatt nem vállalhatok kisbabát? Nagyon megköszönném a választ, mert sürget az idő a döntésben.
2010.10.30
Kedves Antal Mónika !

A stressz, lelki teher különböző fokban, de mindannyiaunk szervezetére hat. Szervezetünk \"legsérülékenyebb \" pontjain, szervein fognak betegségek kialakulni. Igyen lehet az Ön esetében a visszatérő felsőlégúti hurut, mandulagyulladás. Az évente többször ismétlődő mandulagyulladás súlyos szövődményeket okozhat, gyakran az egyetlen megoldás a mandulák eltávolítása. Annak eldöntésére, hogy a műtét indokolt-e, fül-orr-gégészeti vizsgálat szükséges. Amennyiben elkerülhetetlen a beavatkozás, mindenképpen a következő terhesség előtt javasolom.

üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.10.30

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK