Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Szakértő!

Tanácsát szeretném kérni. Tavaly márciusban derült ki, hogy allergiás vagyok. A tüneteim a következőek voltak: teljes orrdugulás (nátha nélkül), fülpattogás, torokkaparás, fejfájás, valamint az egyik szemem is begyulladt. Elmentem szemészetre majd a fülorrgégészetre is, ahol megállapították, hogy allergiás eredetű a bajom. Kaptam Azomyr tablettát és Awamys orrsprayt.

A gyógyszer elfogyott, a tünetek pedig visszatértek, majd bal oldali arcüreggyulladásom lett a végén, és megint újrakezdtem a gyógyszert az orvosom tanácsára. Augusztusban, a parlagfűszezon kellős közepén ismét arcüreggyulladásom lett, a gyógyszer szedése mellett. Ekkor kértem beutalót allergiatesztre, hogy megtudhassam mi okozza, de a Prick-teszt semmit sem mutatott ki.

Orvosom 3 havi gyógyszert felírt, ami lassan elfogy. A téli időszakban egyszer abbahagytam a szedést, hátha tünetmentes leszek, de sajnos jelentkeztek a panaszok, és egy felsőlégúti hurutos-torokfájásos betegségem lett, ami antibiotikumos kezelés hatására sem múlt el 3 hétig, majd mikor újrakezdtem az Azomyrt, pár nap alatt rendbe jöttem. Most megpróbáltam, hogy 2 naponta szedem csak, de a torokkaparás és az orrdugulás megint kezd visszatérni, tehát úgy tűnik, naponta szükségem van a gyógyszerre.

Kérdésem az lenne, hogy az Ön meglátása szerint a betegségem fül-orr-gégészeti, vagy inkább pulmonológiai/allergológiai hatáskörbe tartozik? Elköltöztem, így új orvoshoz kell mennem, és nem tudom eldönteni, hogy vajon milyen területhez is tartozik ez az allergiás megbetegedés.

Illetve még azt szeretném Öntől kérdezni, hogyha elfogy a gyógyszerem és addig nem sikerül receptet íratnom, lenne-e olyan vény nélkül kapható készítmény, ami hatékonyan helyettesítené az Azomyr tablettát?

Válaszát előre is nagyon köszönöm:
Bernadett
2013.01.23
Tisztelt Barnadett !

Leírása alapján tünetei hátterében mind allergia mind orrmelléküreg gyulladás fennállhat.
Célszerű lenne ismételt, részletes allergiavizsgálattal meghatározni a kiváltó okot. Emellett orrendoszkópiával végzett fül-orr-gégészeti vizsgálat orrmelléküreg CT-vel kiegészítve tisztázhatja az orrmelléküregek állapotát. A vizsgálatok értékelése után lehet a legmegfelelőbb kezelést kiválasztani. Amennyiben lenne refluxbetegségre utaló tünete, az is hozzájárulhat a visszatérő felsőlégúti panaszokhoz.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2013.01.23

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK