Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő/Doktor Úr!

Kislányom 4 éves és kb. három hónapja fennálló jobb oldali szájmandula gyulladása van, ami nem okoz nála különösebb panaszokat. A duzzanat elég nagy, néha akkorára duzzad, hogy "összenő" a nyelvcsappal, néha picit összébb húzódik. Tulajdonképpen véletlenszerűen vettük észre és különböző homeopátiás szerekkel próbáltuk eddig orvosolni a dolgot (gy.orvosunk támogatásával), sajnos sikertelenül. A vírustenyésztés nem hozott eredményt, majd egy hónapja voltunk vér- és vizeletvizsgálaton, ahol kaptunk olyan eredményeket is, amik pozitívnak lettek megjelölve vagy valamilyen eltérést mutattak a ref. értéktől. Ezek voltak a normáltól eltérő értékek: Vérkép: euzinofil granulocita (%) 5,5 (ref. 0-4,2), Teljes vizelet: vizelet fehérje 0,3 g/L (ref. -), vizelet leukocita 500/uL (ref. -), fehérvérsejt 11,1 /látótér (ref. 0-4), klinikai kémia: kreatinin 38 umol/L (ref. 4-37), vas 19,7 umol/l (ref. 5-16,7), triglicerid 0,63 mmol/L (0,7-2,26), AST menny. meghat. méréshatár alatt (ref. 0-150). Orvosunk azt mondta nem lát a leletekben semmi kórosat (ill. a vizeletet külső szennyeződés érhette) és végül ismétlővizsgálatot javasolt, ami nemsokára esedékes. Én közben elég sok nyugtalanító dolgot olvastam az interneten arról, hogy mennyire veszélyes lehet a mandula gyulladása, duzzanata (pl. tályog is lehet a hátterében v. manduladaganat stb.). Ugyanakkor az is tudvalevő, hogy főleg kisgyermekkorban igen gyakori panaszról van szó. Ami pedig különösen érthetetlen számomra az az, hogy a mi esetünkben szinte tünetmentes a dolog és egyoldali, az esetek többségében pedig azt olvastam, hogy sok tünettel jár a gyulladás és kétoldali. Szeretném tudni, hogy voltak -e hasonló eseteik és mik az ezzel kapcsolatos tapasztalataik. Köszönttel: Beva
2015.09.07
Tisztelt Beva !

A vizelet lelet kontrollálását én is javasolom.
Gyermekkorban a garatmandula megnagyobbodása az esetek túlnyomó többségében ( rendkívül ritka kivételektől eltekintve) idült gyulladás következménye. Mivel kislánya tartósan panaszos, indokolt a fül-orr-gégészeti vizsgálat . Ennek alapján lehet véleményt mondani arról, hogy mi a további teendő.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
2015.09.11

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK