Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt doktor ur, tanacsert es segitsegert fordulok Onhoz. Oktober honapjaba, 2012, kezdodott az egesz furcsa jelenseg. Reggel ebredeskor ereztem, hogy valami van a gegem alatt. Azota mindig erzem ezt a "valamit", hol erosebben, hol gyengen, hol egyaltalan (ez foleg reggelente szokott tortenni). Omanban elek 10 honapja es mar voltam tobbszor is orvosnal, ver analizist,ultrahangos, meg laringoszkopia vizsgalatokat keszitettek, de semmi szokatlant nem talaltak. A legutolso vizsgalatnal kezdtek gyanakodni a reflux betegsegre. Ahol jelenleg dolgozok sajnos nagyon gyenge minosegu az etel es lehet attol alakult ki ez a furcsa erzes. De nem erzek a mellkasomnal semmi egeto erzest, nem erzem, hogy csipne valami. A nyelvemen feher lepedek jelent meg amit orokke le kell mossak. A gyogyszereket amit adtak egyaltalan nem hasznaltak es mar ketsegbe vagyok esve, hogy megis valami komoly gond lehet. Neha eg, neha csak mitha valami ottlenne, meg neha egyaltalan nem erzem, fogalmam sincs, hogy mi lehet, de borzasztoan idegesito. Megkerem adjon tanacsot, hogy mit csinaljak vagy mit egyek, ha tenyleg a kajatol van az egesz. Elore is koszonom a turelmet es a segitseget.
2013.04.02
Tisztelt Érdeklődő !

Savas reflux valóban okozhatja panaszait.Hasonló tünetekkel járhat, ha idült orrmelléküreggyulladás miatt váladék csorog le az orrmelléküregekből az alsó légutakba. Ha rendszeresen légkondicionált helyiségben tartózkodik, erre nagy az esély.
A lepedékes nyelv gyakran gyomor bélrendszeri panaszt jelez, ami szorosan összefügg a légutak panaszaival is.
Konkrét terápiás tanácsot csak vizsgálat után tudnék adni. Általánosságban segíthet a rendszeres étkezés kis adagokban, bő folydékkal, kúraszerűen probiotikum kiegészítéssel. Ha van bármilyen orrtünete, sós vizes orröblítés javasolt.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2013.04.02

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK