Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő! Kb. egy évvel ezelőtt bedugult a jobb fülem egy erős megfázás miatt. Az akkori kezelés után javultam ugyan, de a dugulás teljesen nem múlt el, viszont mivel a doktor szerint levegő tudott áramolni a fülemen át, ezért biztosan nem nagy a baj és előbb-utóbb ki fog dugulni. Nem így történt, és 1 hónappal ezelőtt meguntam a várakozást, és másik orvoshoz fordultam. Kiderült, hogy valószínűleg valamire allergiás vagyok, azonban a laboros allergia vizsgálat szerint mindenre negatív. Az orrnyálkahártyám folyamatosan duzzadt és a füldugulás sem akar elmúlni. Szerencsémre új orvosom figyelmesebb velem, így nem hagytuk annyiban. Most azt javasolta, gondolkodjam egy hetet, és ha végképp nem bírom tovább egy kis csövecskét tesznek a dobhártyámba, ami majd valamilyen módon segíteni fog. Azonban az eljárás kellemetlenségét, illetve azt sem titkolta, hogy elég hosszú ideig benn maradhat ez a cső. Kérem mondja el véleményét. gondolom Ön jobban ismeri az eljárást. Még fiatal vagyok nagyon (23) ahhoz, így nem lehetséges más megoldás? Valóban zavaró a füldugulás, de azért ha veszélyes ez a beavatkozás tudnék együtt élni vele, csak gondolom az sem túl jó a hallásomnak (egyébként a hallásvizsgálataim szerint a jobb, azaz a dugult fülem csak kicsivel rosszabb, mint az ép bal).
2010.04.07
Kedves Dóra!
Elmondása alaján úgynevezett vezetéses halláscsökkenése van. Az ok tisztázása éredében néhány dolognak érdemes lenne utánajárni.
Miután megfázást követően alakult ki, az allergia valószínűsége kicsi, de a laborvizsgálat gyakran ad ál-negatív eredményt. Tehát bőrtesztet kellene végezni. Nagyobb a valószínűsége egy azonos oldali idült orrmelléküreg gyulladásnak, amelynek a diagnózisa csak computer tomográfiás vizsgálattal lehetséges. Feltételezem, hgy az orrüreg és az orrgarat endoszkópos átvizsgálása már megtörtént. Az audiologiai vizsgálat mellet minden valószínűség szerint a dobüregi nyomást is megmérték (tympanometria)
A tubus ( gromet) beültetése nem egy nagy dolog, kétségkívül némi gyakorlatot igényel. Felnőtteknél helyi érzéstelenítésben szokták elvégezni. A \" viselése\" annyi odafigyelést igényel, hogy nem mehet víz a fülébe. Ez a kis szerkezet a dobüreg szellőzését biztosítja, amennyiben ez a fülkürt felől elégtelen.
Eltávolítására ritkán kerül sor,mert többnyire magától kiesik, a dobhártya mögötte bezáródik.
Előtte én minden esetre megpróbálkoznék az úgynevezett \" Politzer \" kezeléssel, amely a fülkürt átfújását jelenti az orron keresztül.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.04.07

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK