Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Augusztus elején kezdődött a betegségem. Éppen nyaraltam, ezért, illetve mivel még sosem volt hasonló problémám, kisebb jelentőséget tulajdonítottam neki. Szinte minden előjel nélkül (csak fáradtság és hidegrázás (de nem láz) jelentkezett este) egyik reggelre nagy fájdalommal ébredtem toroktájékon. Nem voltam teljesen biztos, hogy pontosan mim is fáj (mandula, torok, gége, garat). Nehezen tudtam nyelni, éles fájdalmat éreztem, a manduláim megduzzadtak. Tantum Verde 1,5 mg/ml sprayt használtam rá, aminek köszönhetően kb. 2 nap múlva nyomtalanul eltűntek a panaszok. Ezt követően ismét két nap múlva jelentkezett a nehéz nyelés és az erős fájás, a mandulám ismét megduzzadt. Ekkor megint a Tantum Verde sprayt használtam, aminek köszönhetően két nap múlva ismét meggyógyult. 5 nap múlva ismét erős fájdalommal és nehéz nyeléssel keltem, a mandulám ismét megduzzadt. Felkerestem az ügyeletet (mivel vasárnap volt), ahol mandulagyulladást állapítottak meg nálam és Cefzil 500 mg-os antibiotikumot írtak fel nekem. A gyógyszert beszedtem, látszólag ismét meggyógyultam. Az utolsó szem bevétele után 2 nappal ismét torokfájásra emlékeztető tüneteim jelentkeztek, enyhe fejfájás kíséretében. Harmad nap (ismét vasárnap) pedig ismét nagyon fájt a torkom, alig tudtam nyelni. Hétfőn felkerestem egy szakorvost, aki azt mondta, hogy a manduláim hegesek, valamint heveny laryngopharyngitist és impactált cerument diagnosztizált (bár az utóbbiról egy szó sem esett, csak az ambuláns lapomon tüntették fel) nálam. Gégediétát és Bioparoxot (4x4 puff a torokba) rendelt. A javulás megkezdődött, de 4 nap múlva ismét kaparó érzést éreztem a torkomban és váladékot. Visszamentem, ahol megállapította a szakorvos, hogy a gégém javul, a garatom még mindig gyulladt. A garatfalamon jelentkező váladék miatt megváltoztatta az adagomat (4x2-2 orr, 4x2 száj). Jelenleg még szedem a gyógyszert, de tegnaptól ismét kapar a torkom és érzek némi váladékot. Hogyan gyógyulhatnék meg? Ha befejezem a gyógyszer használatát, de a tünetek ismét jelentkezek, milyen gyógyszert írhatnak fel nekem? (tekintve, hogy közel 3 hete antibiotikumot szedek) Nagyon köszönöm a válaszát!
Dóra (24)
2014.09.09
Tisztelt Dóra !

Ismételt antibiotikus kezelésnek csak garatváladék tenyésztés alapján lenne értelme. Alapos fül-orr-gégészeti vizsgálat szükséges annak megállapítására, mi a makacs, nem gyógyuló hurut oka.

üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2014.09.09

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK