Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Kolléga!
Fiúgyermekemnél közzöségbe kerülése óta gyakran, de ritkuló jelleggel van otitis mediaja, mely olykor spontan perforálódott, olykor paracentesist tett szükségesnek. Jelenleg 6, 5 éves múlt, ősztől tavaszig náthás és gyakran van fülfájdalma. A havonta végzett tympanogrammal bal fülén kb 1 éve C típusó görbét észlelünk, mely érdemi halláscsökkenéssel nem jár. Jelenleg ismételt náthásabb periodusában fülfájdalommal kísérve B típusúvá vált görbéje. 2 éve történt adenotomiaja, mely után kb két háttel már jelentkeztek fülpanaszai. MRI-n ismételt adenoid vegetatiot írtak le. ( CT a sugárexpos. miatt nem végeztük el )
Kérdésem:
1. ismételt adenotomiat szorgalmazzunk- e, hiszen a gyerek közelít a 7. életévéhez, bizva, adenoidja sorvadni kezd, ill a korábbi adenotomia sem oldotta meg fülfájdalmát.
2. A krónikus C típusú tympanogram mellett észlelt gyakori fülfájdalomra és ekkor B típusó görbére való tekintettel indokoltnak tartanak- e dobüregi tubus behelyezést. ( Jelenleg b. o. B típusú görbénk van mko.behúzott dobhártyák mellett. )
3. Tubus behelyezést az acut szak után mennyi idővel szokták elvégezni ? ITN ban ? Aznap emittalnak?
Segítségét köszönve, jelenleg aggódó anyuka szerepben egy kardiólógus kolléga
2011.10.27
Tisztelt Kolleganő!

Bár vizsgálat nélkül korlátozottak a lehetőségek, a leírtak alapján a következőt javasolnám ( amennyiben eddig nem történt ):

1.inhalatív + nutritív ( főleg tejfehérje) allergia vizsgálat
2.Immunglobulin szint vizsg.
3.arckoponya CT ( cone- beam CT elérhető, minimális sugárterheléssel jár)- az előző vizsgálat óta chr. melléküreggyulladás kialakulhatott. Amennyiben a minimális sugárterhelést sem szeretnének, esetleg MRI
4. GORB kizárása.

Ezekkel a vizsgálatokal a kiváltó ok esetleg tisztázhetó lenne.

A Grommet megoldás, de az okot nem szünteti meg.. Az akut szak után elvileg 2-3 héttel, ha már nincsnek gyulladásos fizikális jelek és a laborleletek is normalizálódtak, elvégezhető. Mindenképpen érdemes ezzel együtt endoszkópos epipharynx revíziót + sz.e. readenotomiát végezni.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

2011.10.27

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK