Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértő! 54 éves nő vagyok. Gyermekkori krónikus középfülgyuladás miatt az egyik dobhártyám nem forrt össze, és a hallócsontok is károsodtak, ezért 30 éves korom körül hallásjavító műtétet végeztek rajtam. Az orrsövényműtét után műdobhártyát kaptam, és a hallócsontokat is preparálták. Sajnos az idegi károsodás miatt a hallásom nem javult meg akkor, sőt az elmúlt évtizedekben sokat romlott. Hallás vizsgálatokon voltam, és hallókészülékem is van, de nem használom, mert nem tudom megszokni. A mindennapi életben, ha nem vagyok náthás, akkor hallókészülék nélkül is képes vagyok teljes életet élni. Társaságban , vagy színházban zavaró az állapotom, de elviselhető. Nem sokszor repültem, de jó pár év kihagyás után 7 éve repülővel utaztunk, és hazafelé a leszálláskor rettenetes fájdalmam lett a nyomáskülönbség miatt a másik(jobbik) fülemben, ahol hegges a dobhártya. Szinte teljesne meg is süketültem átmenetileg. Hazaérve a flészeten megállapították, hogy kiszakadt a dobhártyám. Következő évben abban bízva, hogy ez egyszeri eset volt, ismét repülőre ültem, és ugyanígy jártam. Igaz nem szakadt ki a dobhártya, mert folymatosan rágtam, s valamilyen orrsprayt is használtam, de afájdalom és az 1 hétig taró süketség ismétlődött. Az idei síelésünk után megállásnélkül indultunk haza a sípályáról, ahol néhány km és pár 100m szintkülönbség után ismét olyan rettenetes fájgdalmam lett, hogy végigsírtam az utat. Most már sem repülni, sem síelni nem tudok soha többet, vagy esetleg lenne megoldás a problémámra? Abban kérném tanácsát, hogy érdemes-e keresgélni , vagy bele kell törődnöm ebbe az állapotba? Már arra is gondoltam, hogyha a hegges dobhártya okozza a bajt, akkor nem lenne -e érdemes azt is kicserélni műdobhártyára? Az segítene? Vagy más lehet az oka? Köszönöm előre is a tanácsát.
2014.08.16
Tisztelt Érdeklődő !

Visszatérő panaszait a fülkürt működési zavara okozza, melynek hátterében általában orr / orrmelléküreg probléma áll.
Fül-orr-gégészeti vizsgálatot javasolok. Ennek alapján lehet eldönteni, milyen kezelés esetleg továbbbi vizsgálat, pl. CT lenne szükséges.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2014.08.16

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK