Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő!
Egy év folyamatosan fülgyulladás, fülfolyás (víz jellegű folyadék ürül a fülemből) tüneteivel küzdök. Az orvosok minden alkalommal helyi kezelést alkalmaztak, és a Garasone fülcsepp folyamatos használata volt javasolt…A füldugulás miatt a szokásosnál is rosszabb a hallásom (kétoldali, hallójárati hallókészüléket viselek). A jobb fülemben jelentkező fülfolyás nem akar gyógyulni, ezért ebben a fülemben nem is használhatom a készüléket.
Másik szakorvost felkeresve, megállapította, hogy egy hámréteg hiányzik a dobhártyámról, ezért nem javul a fülem. Továbbá a Garasone fülcsepp folyamatos használatát sem javasolja az antibiotikum és a szteroid tartalma miatt. Jelenleg semmit sem használhatok a fülemre, „rövid, várakozó” állásponton vagyunk, hogy megindul-e a javulás.
Kérdésem az lenne, hogy a fülfolyás kezelésére csak a helyi, tüneti kezelés létezik, ezzel együtt kell élni? Ha nem javulna a dobhártyám, mire számíthatok?
Válaszát köszönöm szépen!
2010.04.01
Tisztelt Kérdező!
A hallójáratgyulladás rendszeres helyi kezelést igényel. Fontos a képződő váladék eltávolítása. A fülcsepp tartós használata azért nem szerencsés, mert a váladékkal együtt pang a fülben, feláztatja a dobhártyát.
A dobhártya külső rétege a hallás szempontjából nem bír elsődleges fontossággal, de tartós hallójárati váladékozás valóban nem tesz jót.
A helyi kezelés rendszeressége, a kezelés során használt (gyógy)szerek váltogatása segíthet, amennyiben valóban csak a hallójárat gyulladásáról van szó.

Üdvözlettel:
dr Balogh Katalin
2010.04.01

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK