Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr!

A keresőbe beírt kulcsszavak alapján nem találtam számomra hasznos információt az eddig megválaszolt kérdései között, ezért írok és kérném az Ön szíves segítségét. Gyermekkoromban a garatmandulám sokat volt gyulladásban (körülbelül évi 3-4 alkalom), de nem engedtem eltávolíttatni. Középiskolás koromra a folytonos megbetegedéseket „kinőttem”. A megbetegedések járulékos hozománya az volt, hogy berepedezett a mandulám, és ezekbe a repedésekbe az étel darabok megtapadnak és fehér, kinyomható lepedék képződik. (Ha jól tudom ezek csak a fehér vérsejtek által körbevett ételmaradékok – de nem vagyok a témában jártas) Ezen lepedékek kemény állaggal és kellemetlen szaggal rendelkeznek. Voltam már ezzel a problémával gégésznél, két helyen is, az egyik azt állította el kell távolítani a mandulámat (szerintem anyagi érdekből) a másik pedig azt, hogy ez gyakori probléma, neki is van ilyen, de ezért nem javasolja a garatmandula eltávolítását. Engem maga a jelenség nem zavar, megtanultam együtt élni vele, és gond nélkül eltávolítom magamnak ezeket a kis lepedékeket. Körülbelül 1-2 hetente egy ilyen kis lepedék szorul eltávolításra, tehát nem is sűrű az eset. Ami viszont aggaszt, hogy már több hónapja a vizelet vér értéke 20 Ery/uL a vizeletemben. Az ultrahang vizsgálat teljes mértékben negatív. Szedtem antibiotikumot, mert vesegyulladást feltételeztek, de ezután is ez az érték szerepelt a vizeletem laboratóriumi leletében. Jobb oldalon a vesémnél alantas fájdalmat érzek időnként, valamint a jobb lágyékomban is (esetleg itt húgyvezeték vagy valami más lehet gyulladásba?) Lázam és egyéb garat mandulagyulladásra utaló tüneteim nincsenek, beteg is csak nagyon ritkán vagyok 2-3 évente egy kis megfázás erejéig. A teljes kórképhez hozzá tartozik egy jobb oldali enyhe orrsövényferdülés is, amit szintén nem műttettem meg, mert ez sem zavar. Jelenleg 25 éves vagyok, aktívan sportolok. Önnek mi a véleménye, lehet ez a elváltozás a mandulám leírt állapotától a vizeletemben, vagy a leírtak teljesen normálisak és csak vesegyulladásom lehet valami oknál fogva? Még anno voltam góckutatáson is, és az is teljesen negatív lett, akkor is már ilyen állapotú volt a mandulám, gondolom ez is azt erősíti, hogy a mandulámmal nincs probléma.
Elnézést kérek Öntől, hogy levelem ilyen hosszúra sikerült, csak a tényeket pontosan le szerettem volna írni Önnek. Előre is köszönöm a szíves segítségét!

Üdvözlettel: Miklós
2012.11.19
Tisztelt Miklós !

Amennyiben glomerulonephritise, megfelelő magyar név híján vese-állományi gyulladása van, az összefügghet az idült mandulagyulladással.
A vizeletben ürülő vörösvértestek más vesebetegséget,hólyaghurutot, vesemedence gyulladást, vesekövet is jelenthetnek.
Kérdésére pontos választ csak részletes vesefunkcíós és vizeletvizsgálat vamint kontroll fül-orr-gégészeti vizsgálat után lehet adni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2012.11.19

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK