Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő/Úr,

Amiatt írok Önnek, mert az elmúlt 2-3 évben volt, minden évben egyszer tüszös mandulagyulladásom, ami lázzal is járt, az orvos azt mondta, hogy a műtét akkor javasolt, ha 1 évben 2-3 szor vagy annál többször magas lázzal járóan begyullad, ill. ha másra is rossz hatással van. De mindig figyelnem kell nehogy szénsavasat, vagy hideget egyek-igyak, mert akkor rögtön begyullad. Ilyen jellegű gyulladásom is van évente 1-2 szer, de nincs lázam semmi egyéb tünetem. Idén tavasszal valami csúnya betegségem volt, makacs köhögéssel ami még kicsit most is megvan, akkor(májusban) észleltem,hogy a jobb mandulámon, (ami heges) és kis rés van rajta, ha szétnyílik fehér genny-szerű valami van benne, akkor kaptam antibiotikumot, lassan, de elmúlt.
De a nyáron többször észrevettem, hogy újra termelődött benne, ez a fehér valami, gargarizálással sikeresen kijött és megkönnyebbült a mandulám. 1,5 hete újra észrevettem, hogy vérbő a mandulám és megint van benne fehér cucc. Múlthét hétfőn elmentem a fül-orr-gégészetre, mondta a doktor, hogy be van gyulladva, kezdjek barátkozni a műtét gondolatával, írt fel antibiotikumot, mindvégig benne volt a mandulám résében ez a fehér váladék, egy hete nem néztem, de ma addig nem nyugodtan míg ki nem gargarizáltam és most, ami kijött nem folyadék-váladék, hanem kis kavics állagú, nem olyan kemény, de szilárd kis darabka kettő darab(kb. 1-2mm)! Mi a véleménye erről mi tévő legyek? Menjek vissza a doktorhoz, vagy nyugodjak meg és elmúlik az antibiotikum nyújtott hatása végett is és hogy kijött a \\\"dugulást\\\" okozó dolog. Ez normális, hogy a mandulámban ilyen váladék tud kialakulni?
(Az orvosom, azt mondta, hogy így szűri meg a bacikat stb.)
Lehet, hogy a májusi betegség nem lett rendesen kikezelve és emiatt pangott benne a váladék?
Kérem szakértelmével és tapasztalata alapján írja meg véleményét!
Köszönettel, mielőbbi válaszát várva,
Krisztina
2011.10.04
Kedves Krisztina !

Leírása alapján idült mandulagyulladása van időnként heveny tünetekkel.
A mandulából ürülő, akár kőszerű összetömörödörtt váladék, baktériumok, elhalt sejtek a gyulladt mandula állományában képződnek, a felszínre nyíló járatokon át ürülnek.Eltávolítás után idővel újra képződnek.

Kérdésére pontos választ csak fül-orr-gégészeti vizsgálat után lehet adni. Néhány laborvizsgálat is javasolt annak eldöntésére, hogy indokolt-e a mandulaműtét vagy elég a tüneti terápia.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2011.10.04

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK