Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornö/Úr,

Szeretném a véleményét kérni.
Két hónappal ezelött volt egy egyszerü megfázásom, ami alatt elvesztettem a szaglásomat, valamint az ízlelésemet. Pár hétig betudtam a megfázàsnak, hiszen máskor is volt már ilyen.
A megfázásból teljesen meggyógyultam, viszont a szaglás és ízlelés nem tért vissza. A háziorvos az orrnyálkahártya gyulladását állapította meg, melyre Nasonex steroid tartalmú orrsprayt írt fel. Ez, 3 heti használat utàn sem hasznàlt semennyire, így visszentem. A háziorvosom szerint nem javult a gyulladás, most Fixonase orrcseppet kaptam, ami erösebb steroid. Ezt egy hete használom, nulla eredménnyel. Így már 8 hete nincs se szaglásom, se ízérzèkelésem. A következö lépcsö a kórházi kivizsgálás lenne, arra viszont kb 6 hónapot kellene várnom. Az eset Angliában történik.
A kérdésem a következö: vajon egy antibiotikumos kezelés jó eséllyel gyógyítana, esetleg érdemesebb-e Magyarországon kezeltetni privát orvosnál, aki nemcsak a tünetet, de az okot is megszüntetné?

Mellékszálként még annyit, hogy az elmúlt évben volt egy szemfenék-gyulladásom (Uveitis), valamint ennek további vizsgálatakor egy tüdö CT vérrögöket mutatott a tüdömben. Viszont egyiknél sem volt semmi tünetem, szóval vizsgálatok sorozata után arra jutottak a brit orvosok, hogy valamiféle gyulladàs okozhatta/táplálhatta ezeket.
Véleményem szerint ez a még mindig fennálló gyulladás okozhatja a jelenlegi problémámat is. Viszont ezt felvetve a háziorvosnak, ö csak elbagatellizálta.
2019.10.28
Kedves Péter!
A gyulladásos hátteret egy egyszerű laborvizsgálat tisztázhatja. Angliában tudom háziorvosnál ez sem egyszerű, de talán magánlaborban... Ami kell: vérkép, CRP. Ha a CRP értéke nem haladja meg a 20-at, akkor nem kell antibiotikumot szednie. Javasolt ilyen esetben egy arckoponya CBCT elvégzése is, hogy azon látszik-e valamilyen eltérés. Steroidos orrspray használatát kb 3 hónapig szoktuk folyamatosan ajánlani, mellé B Vitamin komplexet is szedhetne. Sajnos így sincs garancia arra, hogy panaszai megszűnjenek, de még ne adja fel a reményt.

Tisztelettel:
dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi
2018.10.02

Hírek

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK