Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértő!


4 héttel ezelőtt egyik reggel arra ébredtem, hogy a garatívem nagyon véreres és hogy egy 1 cm átmérőjű, kb 0,5 mm magas göröngyös, ovális kiemelkedés van az egyik oldalon, a másik oldalon pedig kisebb lencseszem nagyságú kis puklik. Fájdalmam nem volt, azóta sincsen.

3 nap múlva elmentem a fül-orr-gégészetre, ahol azt mondták, hogy \"nem meghatározott garatgyulladás\"-om van, valószínűleg vírusos, 2-3 hét alatt magától el fog múlni, nem kell tennem semmit.

Ahogy telt múlt az idő javulást illetve rosszabbodást nem tapasztaltam. (Különösebben nem foglalkoztam a dologgal, annál is inkább mert időközben hátközépi fájdalmaim lettek és annak kivizsgálásával voltam elfoglalva. Hepatitis B, C tesztet végeztettem, hasi ultrahangon voltam, minden lelet negatív. Azt mondták valószínűleg mozgásszervi fájdalom.)

A garattünetek megjelenéséhez képest 4 hét elteltével elmentem az Interlab nevű dignosztikai központba, ahol részletes kivizsgálást kértem. Vérvételt, vizeletvizsgálatot, májfunkciót, torokenyésztést stb.

Csupán a fehérvérsejt (9,7G/l) és a Neutrofil% (70.4) volt a határon, minden más érték kb a fetüntetett intervallumok közepe táján volt.

A TOROKTENYÉSZTÉS kórokozót nem mutatott ki. \"Kórokozó nem tenyészett ki.\"


Ezzel párhuzamosan (másnap) elmentem egy fül-orr-gégész magánrendelésre, ahol a doktornő megvizsgált, és szintén vett mintát torokváladék tenyésztésre, ami viszont POZITÍV lett! \"Staphylococcus aureus-sok telep\".


Lehetséges az, hogy az egyik laboratóriumban nem tenyészik ki semmilyen baktérium, a másik laborban pedig igen? A doktornő DoxyCylin AL200 szedését javasolta 10 napig, napi 1 db-ot.


Fölöslegesen nem szeretnék antibiotikumot szedni. A gyógyszer tájékoztató alapján azt szűrtem le, hogy ez egy erős antibiotikum. Ha viszont tényleg szükség van a gyógyszerre, nem szeretnék késlekedni.


Van idő arra, hogy esetleg egy újabb tesztet végeztessek, vagy mindenképpen azonnal el kell kezdeni a gyógyszeres kezelést? Ez a hétvége miatt azt jelentené, hogy 1 héttel később kezdeném el a győgyszer szedését. A helyzetet csak bonyolítja, hogy feleségem kb 1 hét múlva fog hazatérni a kórházból egy újszülött kisbabával.


Előre is köszönöm válaszát.
2011.07.21
T. Érdeklődő !

Amennyiben változatlanul van panasza, ismételt fül-orr-gégészeti vizsgálatot és garatváladék tenyésztést javasolok, antibiotikus kezelést ennek eredményétől függően. Garatfertőtlenítő oldat vagy tabletta addig is csökkentheti panaszait.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2011.07.21

Hírek

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek
Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Miért megy nehezebben a nyelés időskorban?

Az időskori nyelési nehézség (diszfágia) nem csak egy kellemetlen tünet. Súlyos szövődményekkel (alultápláltság, kiszáradás, aspirációs tüdőgyulladás) járhat, drasztikusan rontja az életminőséget, és az idős emberek elszigetelődéséhez vezethet. Becslések szerint az 50 év felettiek több mint 20 százaléka tapasztal diszfágiát. Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész-foniáter szakorvosa az időskori diszfágia okairól és kezelési lehetőségeiről beszél.

További részletek
Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

Ezért tapasztalhat fülfájást, ha túlzásba viszi a klímahasználatot

A légkondicionáló berendezések könnyebben elviselhetővé teszik a forró nyári időszakokat, ám nem árt tisztában lenni ezeknek a praktikus eszközöknek az egészségre gyakorolt hatásaival. Miért okozhat fülfájást a klímahasználat? –tettük fel a kérdést dr. Holpert Valériának, a Fül-orr-Gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakemberének.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK