Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

Kicsit hosszú lesz a kórtörténetem, de mindent részletesen leírok. A mandulaműtétem óta (2009) nem volt komolyabb betegségem. Tavaly március óta azonban egyfolytában betegeskedem, egy nap egyszerű torokfájással indult az egész, majd pár órával később már magas lázam volt, ez eltartott 4-5 napig, sajnos a zh-időszak miatt nem tudtam otthon maradni, majd az 5. nap körül elkezdtem tompa fájdalmat érezni az arcüregemben, úgyhogy elmentem az ügyeletre. A doktornő arcüreggyulladást állapított meg, kaptam Augmentint, be is szedtem, de a torokfájás utána újrakezdődött, sajnos még erősebb fájdalmat éreztem, majd miután észrevettem, hogy a garat egyik oldalán valami lepedékszerű jelent meg, megint elmentem az orvoshoz, fekélyes garatgyulladás volt az eredmény. Klacidot írt fel, azt is beszedtem, de 1-2 nap után ismét belázasodtam, a torkom csak nem akart helyrejönni, megint visszamentem az orvoshoz, azt mondta, szedjek Mebucaint, Cataflamot, Phlogosollal öblögessek. Elküldött vérvételre, vizeletvizsgálatra, minden rendben volt.
Májusban fel kellett keresnem egy fül-orr-gégészt, sajnos továbbra sem javult a helyzet, elküldtek arckoponya CT-re, góc nem alakult ki, mérsékelt orrsövényferdülést állapítottak meg. A doktornő refluxra gyanakodott, de se a betegség előtt, se azóta nincsenek refluxpanaszaim,szedtem Quamatelt, használtam orrspray-t, ismét mentem vérvételre, a helicobacter negatív lett, a torokváladék úgyszintén, se baktérium, se gomba nem tenyészett ki. Ecseteltem, gargalizáltam mindenfélével, szedtem C-vitamint, közben 3. fajta antibiotikumot. Ősszel felkerestem egy másik fül-orr-gégészt, a javaslatára beszedtem egy dobox Broncho-vaxomot. Most Multi-Tabs Immunoval próbálkozom. Nem dohányzom, nem iszok alkoholt. Az égvilágon mindent kipróbáltam már, de lassan egy éve már, hogy a garatom gyulladt, granulált, száraz, többször sűrű váladék van rajta, reggelente gyakran bedugul az orrom, a szájpadlásomon is rendszeresen megjelennek piros foltok. Gyakran fáj, főleg oldalt, mintha mandulagyulladásom lenne, de azért nyilván nem annyira erősen. Igazából nem tudom, mi mást tehetnék, mi okozza az egészet és mitől múlna el. Lehet esetleg, hogy valamilyen vírus? Vagy esetleg rosszindulatú elváltozás? Tudna tanácsolni valamit?

Előre is köszönöm!
2016.02.12
Tisztelt Érdeklődő !

Pontos választ csak vizsgálat alapján lehet adni.
Eddig elég sok vizsgálat történt, de a visszatérő orrdugulás miatt érdemes lenne kizárni az allergiás folyamat lehetőségét. ( pl. poratka, penészgomba)

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
2016.02.15

Hírek

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést – ezek lehetnek a leggyakoribb okok

Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.

További részletek
Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Orrspray-függőség: több hónapnyi használat után is van kiút

Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.

További részletek
Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

Eldugult, lüktet és fáj: használjon-e füldugót a gyermek az iskolai úszásoktatáson?

A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK