Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt szakértő!

Az érdekelne, hogy mit lehet tenni, ha a 4 éves kisfiamnál tapasztaltunk halláscsökkenést és savós középfülgyulladást állapítottak meg. Vannak jobb időszakok, de ez a halláscsökkenés elég régóta tart és nagyon zavarja, a vele való kommunikációt, visszakérdez, nem ért, stb. Létezik terápia, mitől várható jobbulás?
Üdv.
M. Zsolt
2010.06.01
Tisztelt M. Zsolt !

A gyermekkori visszatérő fülpanaszok hátterében gyakran az orrmandula megnagyobbodása áll. Lehetséges allergiás ok is.
Mindenképpen alapos fül-orr-gégészeti és amennyiben a vizsgálat és a panaszok alapján indokolt, allergológiai vizsgálat szükséges.
A megoldás az esetleges allergia kezelésétől a dobűri szellőzőtubuson át az orrmandula műtéti eltávolításáig a kiváltó októl függűen sokféle lehet.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.06.01
Tisztelt Cím!

A tanácsát szeretném kérni. Férjem kb. 20 éve orrcseppet használt éjszakánként én már régóta szeretném ha letenné, de Ő ragaszkodik hozzá és amint vízszintesbe kerül egyből eldugul az orra (ritkán nap közben is ha pl. csípőset eszik) mostanában nagyon rosszul alszok mert még sokszor orrcsepp sem segít (sokáig AFRIN most NASIVIN-t használ). Nagyon ellene vagyok ennek az egésznek de vele nem lehet erről beszélni. Véleményem szerint az a sok hatóanyag ami ez idő alatt a szervezetébe került is nagyon káros akár már most akár a későbbiekben a szervezetére.

Várom válaszukat, hogy mit javasolnak - gondolom a szakorvosi konzultáción kívül, amit már én is próbáltam de eddig sikertelenül.

Nagyon köszönöm a segítségüket,

Üdvözlettel,
Fábián Borbála
2010.05.24
Tisztelt Fábián Boglárka!

Az érösszehúzót tartalmazó orrcseppekhez, ha huzamosabban használják, hozzászokás fejlődik ki. Ilyen orrcseppeket használ az Ön férje is.
A \" leszoktatás\" néha meglepően könnyen megy, néha hosszas küzdelem árán is csak részleges sikert tudtam elérni.
Lehetséges, hogy kiegészítő vizsgálatok is szükségesek ( orrmelléküregek állapota), illetve annak kiderítése, hogyan kezdődött ez a történet, mi okozta a függőség kialakulását.
Egy dolog azonban feltétlenül szükséges: a páciens leszokásra irányuló akarata és együttműködése.Ha ez megvan, felajánom a segítségemet.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.05.24
Tisztelt Szakértő!
35 éves vagyok, gyerekkoromban orrmandulával, 15 és 10 évvel ezelőtt pedig orrsövényferdüléssel műtöttek, sajnos javulás egyik beavatkozás után sem történt. Kisebb-nagyobb intenzitással gyakorlatilag \"egész évben\" fújom az orrom, valamint nyitott szájjal alszom - ezeket leszámítva megbékéltem a dologgal, pontosabban igyekszem együtt élni vele. Azonban a feleségem egyre többször panaszkodik, hogy az utóbbi időben nem csak szuszogok, hanem már-már horkolásba fullad az alvásom és tulképpen engem is zavar, hogy napközben is nehezen kapok levegőt orron keresztül, ill. nem kellemes az állandó nátha sem (nem orrfolyásos, az csak megfázáskor, influenzakor).
A korábbi sikertelen műtéteket követően elveszítettem a motivációmat fül-orr-gégészetre menni, de az elmúlt évtizedben talán fejlődött annyit a technika, hogy az én esetemben is eredményt lehessen elérni.
A tüneteim orrsövényferdülésre, orrmandula megnagyobbodásra, melléküreg problémákra, vagy másra utalnak? Léteznek a korábbiaktól (véső-kalapács) eltérő beavatkozások is már? Ha igen, milyenek? Több kellemetlen műtétre nem vágyom, pláne ha nincs eredménye! Köszönettel...
2010.05.11
Kedves Kérdező!
A tartós orrdugulás számos betegség, állapot tünete lehet, ezeknek egy részét fel is sorolta. A felsorolásából egyet valószínűleg törölni lehet ( de csak vizsgálat után): felnőtt embernek nincs orrmandulája.
Sok értelmét nem látom, hogy folytassam a felsorolást, ugyanis fül orr gégészeti, esetleg allergologiai vizsgálat nélkül eldönteni semmiképpen nem lehet, miről is van szó.
A vizsgálat nem jelent automatikusan újabb kellemetlen műtéti beavatkozást. Jobb életminőséget konzervtív eszközökkel is el lehet érni, egy feltétellel: ha ismert a diagnózis.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katlin
2010.05.11
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Szeretném megkérdezni hogy kihez forduljak önöknél
a szaglásom szinte teljesen megszünt 7-8 éve. Asztmám és allergiám is van. Várom válaszát.Sz Péter
2010.05.09
Tisztelt Kérdező!

Panaszának oka orrpolipózis, és/vagy idült orrmelléküreg gyulladás lehet.
Endoszkópos orrvizsgálat szükséges, és lehetséges, hogy az orr melléküregeinek computer tomográfiás vizsgálatára is sor kerül.
A recepciós kolléganők segítenek Önnek alkalmas időpontot találni.
Négyen dolgozunk fül orr gégész szakorvosok a rendelőben.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.05.09
Tisztelt szakértő. 15 hónapos kisbabám éjszaka orrdugulás miatt (szerintem ) de lehet nehézlégzés is felsir. 5-10 percet tart és meg is nyugszik. Ön szerint mi lehet az oka ? Nappal semmi gond és éjszaka is csak egyszer fordul elő. Köszönöm válaszát.
2010.05.06
Kedves Erika!
Először a gyermekorvosukat kérdezze meg. Olyan nehézlégzés, amely 10 percig tart és minden alkalommal spontán szűnik, nem valószínű. Hasonló a helyzet az orrdugulással is.
Gyermek fük orr gégésznek csak akkor mutassa meg a babát, ha a gyerekorvosuk szükségesnek ítéli.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.05.06
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!

Amikor a munkahelyemen egyszerre van nyitva az ablak és megy a légkondicináló berendezés, 2-4 óra múlva éles fájdalom jelentkezik a fülemben. Időnként alábbhagy, de egy idő múlva már apróbb légmozgásra is belenyilall. A fájdalom nehezen múlik el.

Elülni máshová nem tudok, a munkatársakat \"megnevelni\" sem tudom. Másnak nincs ilyen problémája, valószínűleg bennem \"nem működik valami rendesen\". Tüneti kezelésen túl szeretnék végleges megoldást, akár műtéttel is.
Tisztelettel:
Gál Nikoletta
2010.05.05
Tisztelt Gál Nikoletta !

Panaszai hátterében valószínűleg a huzat hatására ismételten kialakuló fülkürthurut áll.
Fül-orr-gégészeti vizsgálat szükséges annak megállapítására, hogy a háttérben áll-e orrsövényferdülés, kóros orrkagyló vagy orrnyálkahártya duzzanat. Az ok felderítése után lehet az alkalmas kezelést meghatározni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
2010.05.05
Üdvözlöm!
Szeretném megkérdezni mi okozhatja, hogy naponta sokszor hallok a bal fülemben, mintha egy buborék pukkadna ki. Most már kezd folalkoztatni a dolog, mivel már egy hónapja ez történik, de van mikor naponta legalább 30-szor.Immun-beteg vagyok, és reumatológiai gondjaim is vannak. Van-e összefüggés a két dolog között?
Válaszát előre is köszönöm:
Tisztelettel: Schmidt Zoltánné
2010.04.26
Tisztelt Kérdező!

Vizsgálat nélkül nehéz a kérdésére válaszolni. Hasonló jelenséget okoz néha egy egyszerű fülzsír dugó, de fülkürt funkciózavar is okozhatja a fül \"kattogását\".

Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin
2010.04.26
Tisztelt Doktornő!
Búvárkodás közben kilyukadt a dobhártyám, amit megműtöttek. Jelenleg a kezelőorvosom szerint teljesen összeforrt, de vékony a hártya és ez miatt még nem merülhetek. Én különböző tanulmányokat és tapasztalatokat olvastam, ahol az átlag szerint műtét után 6 héttel, már teljesen gyógyult és mehetnek vízbe vele. Nekem a búvárkodás az életem,mehetek még víz alá? Illetve mit tanácsol, mit csináljak, milyen vizsgálatok szükdségesek esetleg ahhoz, hogy megállapítható legyen a dobhártya működése, tudok - e már egyenlíteni.
Köszönettel várva mielőbbi válaszát.
2010.04.23
Tisztelt Kérdező!

Véleményem szerint célszerű lenne egy hallásvizsgálatot és a dobüregi nyomás mérését ( tümpanometriát) végezni.
Hogy merülhet e, és mikor, leginkább a kezelőorvosa tudja megítélni, ő látta műtét előtt, és a jelen állapotát is figyelemmel kíséri.
A merülést mindenképpen fokozatosan szabad majd elkezdeni, mert az \"új dobhártya\" rugalmassága valószínűleg nem lesz olyan, mint az eredeti volt.


Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.04.23
Kedves Doktor úr !

Kérem segítsen, elvagyok keseredve , mert 4 nappal ezelőtt hagytam abba az antibiotikumot (Augmentin625mg) és rá egy napra hőemelkedésem lett.Eldugult az orrom, fáj a fülem, de ami a legrosszabb, hogy az egész torkom iszonyatosan fáj.
Ha kinyitom a szám akkor a szájpadlásom is piros hátul., elnézést, hogy így írom le, de muszáj, hogy tanácsot tudjon adni:)
Elmentem ma a helyi fül orr gégészhez és azt mondta, hogy szedjek homeopátiás gyógyszert OSCILLOCOCCINUM ot .
Megmondom őszintén , hogy tényleg nem értem, hogy miért lettem újra beteg:( Szedek centrumot, Magne B6-ot, Progasztrot, Primbiotic gélt( 2 hónapja) és mégis ég a torkom be vannak duzzadva a nyakamnál a mirígyeim.
Mindkét madulám kivették még 15 éve, sok bajom volt velük. De most állandóan baj van a mirígyeimmel.

Kérem segítsen,tanácstalan vagyok.


Válaszát előre is köszönöm!

S. !
2010.04.23
Tisztelt Kérdező!
Az antibiotikummal kapcsolatban a lényeges kérdés, vajon elegendő ideig szedte e és a megfelelő antibiotikumot kapta e. Még fontosabb kérdés, milyen betegségre írták fel. Feltételezem, a gyógyszer felírója valamilyen diagnózist megállapított.
A betegség elhúzódó fennállását, vagy rövid időn belül való visszatérését okozhatja elégtelen kezelés, valamilyen góc, amely a szervezet természetes védekező képességét leköti, de lehet fizikailag, lelkileg kimerült állapot, amely szintén rontja az ellenállóképességet.
Érdemes lenne egy vérképet készíteni, gócot keresni.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.04.23
Tisztelt Doktornő!Nemrégiben koponya-MR vizsgálatban részesültem, melynek eredményeképpen a következő mellékleletet kaptam: Az arcüreg mindkét oldalon kitöltött, az üregekben lévő elváltozás a T1 képen intermedier, a T2 képen kifejezetten emelkedett jeladású, megfelelhet sűrű folyadéknak. Az orrkagylók nyálkahártyája megvastagodott. A rostasejtek falai mentén közepes fokú nyálkahártya megvastagodás van. A gyengén fejlett sinus frontalis az arcüregekhez hasonló eltérés által kitöltött. Fül-orr-gégészeti konzílium szükséges. Az volna a kérdésem Kedves Doktornő, hogy ön milyen következtetéseket tud levonni ezekből a diagnosztikai adatokból.Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel Zentai János
2010.04.15
Tisztelt Zentai Úr!

Egyetlen vizsgálati leletből soha nem szabad következtetéseket levonni. Nem tudom, milyen panaszai vannak, milyen az orr endoszkópos vizsgálati lelete, stb.
A fül orr gégészeti konzíliumot javasló radiológus kolléga tanácsát fogadja meg, és a leletével és a felvételeket tartalmazó CD-vel személyesen keressen meg egy fül orr gégész szakorvost.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
2010.04.15

Hírek

A horkolásgátló eszközök valóban orvosolhatják a horkolást?

A horkolásgátló eszközök valóban orvosolhatják a horkolást?

A nők negyedénél, a férfiak 40 százalékánál rendszeresen jelentkezik a horkolás, ami a velük egy ágyban alvó társukra is rossz hatással van. Számtalan horkolásgátló termék érhető el az interneten, de vajon működnek is ezek a pihentető alvást ígérő termékek? Dr. Csóka János, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, fej-nyaksebész szakembere azt tanácsolja, hogy horkolás esetén inkább vizsgáltassuk ki annak okát.

További részletek
9 izgalmas tény a hangról, aminek saját világnapja is van

9 izgalmas tény a hangról, aminek saját világnapja is van

A hang világnapjának megünneplése (április 16.) brazil orvosok, logopédusok, valamint énektanárok kezdeményezésére indult el 1999-ben, amelyhez évről évre újabb országok csatlakoznak. Az idei világnap alkalmából dr. Kiss Sándor, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, audiológus szakembere osztott meg néhány érdekességet az emberi hangokról.  

További részletek
Betegbiztonságot veszélyeztető visszaélés dr. Kiss Sándor nevével

Betegbiztonságot veszélyeztető visszaélés dr. Kiss Sándor nevével

Fontos, betegek biztonságát veszélyeztető internetes visszaélésre hívja fel a Fül-Orr-Gége Központ minden páciens figyelmét.

További részletek

Munkatársaink

Dr. Holpert Valéria
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter
Dr. Moric Krisztina
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, klinikai immunológus és allergológus
Dr. Csóka János
Dr. Csóka János fül-orr-gégész, fej-nyak sebész
Dr. Fülöp Györgyi
Dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus
Dr. Kiss Sándor
Dr. Kiss Sándor Audiológus, fül-orr-gégész
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus
Dr. Balogh Katalin
Dr. Balogh Katalin fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK