Fülfájás vagy viszketés, a fülcsepp különböző fülbajok kezelésére alkalmas, ám orvosi kivizsgálás nélkül akár többet is árthatunk vele, mint amennyit használ. Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy ezen kívül mire figyeljünk még a fülcsepp használat során.
Fülfájásra recept nélkül is beszerezhetünk fülcseppet a patikából. A fülfájásnak azonban sok oka lehet. Elképzelhető például, hogy enyhe fülkürthurut tünete, de komolyabb középfülgyulladást is jelezhet. Ilyen esetben nagyon praktikus, ha a fájdalmat, gyulladást enyhíteni tudjuk, orvosi vizsgálat nélkül azonban nem tudjuk eldönteni, hogy a dobhártya milyen állapotban van. Sérülés, átszakadás esetén semmit nem szabad a fülbe cseppenteni, a dobhártya gyógyulásáig ezt a területet szárazon kell tartani, a hajmosás is kerülendő. Ilyen esetben tehát a fülcsepp használata árthat is.
A fülgyulladás tünetei felnőtteknél változatosak lehetnek. A fájdalom mellett például duzzanat és viszkető érzés is jelentkezhet. A tüneteket azonban más betegségek is okozhatják. A fülviszketés okai például nemcsak fertőzés, hanem allergia vagy fülzsírdugó. Ilyenkor a fülcsepp egyik esetben sem segít.
Gyerekeknél jelentkező füldugulás ellen megint nem feltétlenül jó választás a kivizsgálás nélkül használt fülcsepp. Náluk gyakran savós középfülgyulladás áll a háttérben, melynek megszüntetéséhez az allergia és a reflux lehetőségét is vizsgálni kell, ugyanis ezek is szerepet játszhatnak a kialakulásában.
A fülfájdalom, viszketés vagy dugulás hátterében tehát több különböző kiváltó ok is állhat, melyek eltérő kezelést igényelnek. Tünetek esetén tehát az első lépés az orvosi kivizsgálás. Ha pedig valóban fülcseppre van szükségünk a gyógyuláshoz, a használata során a következőkre figyeljünk!
További vélemények"Minden tökéletes! Nagyon örülök, hogy Önöknél voltam, kifogástalan szervezés, profi vizsgálat, baráti hangnem."
Egy tál frissen sült süteménynek, társunk bőrének vagy egy új könyvnek az illata – az élet apró örömei, amelyekről nem szívesen mondanánk le. A szaglás elvesztése nem csak ezektől az élményektől foszt meg, de egészségünket és a biztonságunkat veszélyeztető állapotot is okozhat. Dr. Augusztinovicz Monika, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakemberével sorra vettük a szaglásvesztés hátterében álló leggyakoribb okokat.
Kezdetben megkönnyebbülést okoz, tartós használat esetén azonban függővé is válhatunk a gyógyszertárakban vény nélkül beszerezhető úgynevezett lohasztó orrspray-ktől. Egyre többeket érintő problémáról van szó, de kellő elszántsággal és orvosi segítséggel végleg megszabadulhatunk ezektől a készítményektől – nyugtat meg mindenkit dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakembere.
A szeptemberi tanévkezdéssel sok gyermek tér vissza az óvodai és iskolai úszásoktatáshoz is. Mi a teendő, ha a gyermek füle érzékeny az uszoda hideg, klóros vizére, és a szülőknek gyakran kell emiatt fül-orr-gégészhez fordulniuk? Dr. Holpert Valéria, a Fül-orr-gége Központ fül-orr-gégész, foniáter szakorvosa szerint egy megfelelően illeszkedő, egyedileg készített és rendszeresen tisztított füldugó egyszerű és hatékony eszköz lehet a hallójárat gyulladás megelőzésére, különösen azoknál, akik korábban többször küszködtek ezzel a problémával.